Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Kuidas üks JURA Jürjensite juurde elama kolis

Postitatud

Mikk ja Mari Jürjens on armas ja harmooniline kohvisõpradest paar, kes isegi kohvimaailmas teineteist täiendavad – Marile mõnusa piimakogusega caffe latte ja Mikule magusast piimakohvist tumeda espressoni. Kokku saame üle keskmise kvoodiga kohvinautlejad.

Kohviga on noored juba lapsepõlvest peale vanad tuttavad.  „Me isegi lasteaias jõime iga päev kohvi. Ja vanaemad andsid meile alati nö lastekohvi juua, kui nad isegi viljakohvi tegid. Suure suhkru ja piimakogusega!“ kõlab meeleolukas kirjeldus kui ühest suust, kuidas nad siiamaani mäletavad viljakohvi lõhna ja maitset. Nüüd on maitse-eelistused ja kohvikvaliteet muidugi kõvasti muutunud ja nad teavad, mis on tõeliselt hea. Marile meeldib suure piimakogusega mahe latte ja võimalusel kofeiinivaba kohv. „Ma tõesti naudin kohvikutes käimist ja tellin pea alati caffè latte, millelt piimavahtu põske pistes inimesi ja kohviku õhkkonda nautida. Ja kui ma hommikul mõtlen, kas juua kohvi või teed, siis olgugi, et tass, kust ma joon või meeleolu, millega ma joon, on sama, siis kohvi juures kohe tekib erilisem tunne“ muheleb armas Mari. Mikul kõiguvad kohvijoogi eelistused sõltuvalt meeleolust ja vajadusest – „On päevi, kus haaran käe magusa piimakohvi järele, teine kord isutab aga just vastupidi mõnusa musta tökati järele! Vahel tahaks kohe mitu tassi kohvi järjest juua, lihtsalt maitseelamuse pärast, aga see võib kehale väikese tremolo-efekti tekitada“ kirjeldab Mikk kirglikke kohvielamusi. Mõlema jaoks on kohvijookide juures väga oluline selle aroom ja temperatuur. Just kohvi lõhn ja maitse panevad ikka seda teele eelistama. Vale temperatuuriga valmistatud kohv tekitab aga pahameelt, sest just see mõjutab joogi maitset ja lõhna.

Kui varem tehti peres kohvi press- või mokakannuga, siis nüüd tuli võrdlustabelisse ka Jürjensite soojas kodus kuu aega veetnud JURA E8. Kuigi Mikk nautis hommikuid, kui oli aega mokakann tulele panna, lonks-lonksu haaval imehead kohvi juua ja hetke kohalolu tunda, siis kolme lapse kõrvalt võib sedasi nii mõnigi hommik ilma hädavajaliku kohvilonksuta jääda. Aga
Miku hommik peab raudpolt algama mõnusa kohviga (eriti hea, kui see on cappuccino kaneeli ja fariini suhkruga, mmm!) – hiljem sadagu või pussnuge! Seetõttu tuli juba tükk aega tagasi mõttesse soetada koju mõni täisautomaatmasin. Kui Mari oli alguses pisut kaastundlik elades veel moka- ja presskannule võidujooksul kaasa, siis nüüd tõdevad nad mõlemad, et kuuajaline kooselu JURA-ga hellitas nad ära küll. „Meil käib tihtipeale palju külalisi ja JURA-ga 15 kohvitassi valmistamine on ikka käkitegu võrreldes press- või mokakannutäite viisi kohvi vaaritamisega“ kirjeldavad nad oma uusi kogemusi. See on JURA E8’le tõesti lihtne ja nauditav töö!

Kui mõned näitlejad-muusikud vajavad kohvi aga ka enne lavale minekut, kui ergutajat või kunstiinimese dopingut, siis Jürjensid on selle vastupidised tõestused – nende jaoks kuulub kohv siiski päeva esimesse poolde.  Seetõttu on kodus kohvikukvaliteediga kohvi valmistamine suur vastutus, millega JURA E8 õnneks ilusti hakkama sai! Ja nii said Jürjensid oma päevatöödega ilusti edasi minna – teatrikunst, muusikakõla ning vanemate kohustused kohvi- ega kvaliteedipuuduse all ei kannatanud!

Pärast kuuajalist tutvust JURA E8’ga tunduski lahkuminek ilmvõimatu, mistõttu ka üks JURA Jürjensite juurde päriseks elama kolis. Soovime neile head kooselu ning ikka ja ainult parimat kohvi!

Laura Verte

KAFO kunstnik ja kohvisõber.

19 postitust

Kõik muutub lilleks, kust ta läbi astub. KAFO müügisaaliga juhtub seda alalõpmata. Ja kirjutab koletu hästi, kui kellegagi kord kohvist jutu peale saanud. Tema reportaažid loeme läbi enne hommikusi uudiseid.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!