Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Armas näitlejapaar Maiken Schmidt ja Priit Pius sõnavad kui ühest suust: kohv peab olema kvaliteetne! Ja seda pakkus perel külas käinud JURA Z8

Postitatud

Nii filmi- kui teatrilavadel palavalt armastatud näitlejapaar Maiken Schmidt ja Priit Pius on igati hea-kohvi-usku. Koos ärgatud ja veedetud hommikud saavad kohviteo ja -nautimisega kirgastatud ning annavad eesolevale päevale värvi.

Asi polegi niivõrd joogi võimes keha ja vaimu ergutada, vaid tõsiselt meeldivas maitseelamuses, leiavad mõlemad kohvisõbrad. Kohvi maitse- ja kvaliteediusk on pereema puhul lapse kõrvalt veelgi tugevamalt pead tõstnud. Kui päeva jooksul saab tarbitud vaid 1 või 2 kohvijooki, siis need kohe peavad olema igati hääd – hõrgud ja nautimist väärt, altvedamisega siin riskida ei saa.

Maiken ja Priit on lihtsuse ning laiskuse armastajad, nii et rahulikel argihommikutel valmib nende kohv väikese „espressokopsikuga“, nagu nad ise oma itaaliapärast hõbedakarva baristat kutsuvad. Tilk või pisut rohkem piima mustale kohvile peale ja – ongi hea!

Lasteaia-aegadest stardipaugu saanud kohvijoomine (siis küll veel teada-tuntud viljakohvi radu pidi, mille juurde kuulusid ka ahjusoojad juustusaiad), on tänaseks päevaks noori oma kõiksugu erinevate kohvikogemustega välja koolitanud kohvioa kvaliteediomadusi kõrgelt hindama ja austama. Sest uba on see, mis teeb kohvist Kohvi. Ja Priidu jaoks ka õige tass – sest sellest armsaks saanud sobiva kuju ja vormiga tassist on maitseelamus veelgi erksam!

Oma kujunduslikkusega on paarile värvikalt meelde jäänud aga kohvikogemused Itaalia reisilt, kus hotelli hommikusöögilauas sammus nende poole otsekui ereda kaadrina filmist vanamoodne Itaalia kelner, ühes käes eraldi kann kohviga ning teises sooja piimaga. Must-valge filtriga filmides poleks vist vaatepilt saanud enam eht-itaalialikult-ilmekam olla! „Itaalias saime isegi kõige tavalisemates söögikohtades parima kohvielamuse, uskumatu!“ kirjeldavad Maiken ja Priit oma mälestusi. Ja nüüd naudivad nad igahommikusi kohvihetki samas vaimus edasi ka oma koduköögis, lõunamaa-hõngulistes kohvitamistes.

Kuuajaline JURA test-periood oli noorele perele igati põnevust tekitav ja alati-kindlaid-maitseelamusi pakkuv. „Olime juba mõnda aega mõelnud erinevate kohvivalmistamise meetodite ning -masinate peale. Seega tuli JURA Z8 meie koju külaliseks täpselt õigel hetkel,“ sõnab Maiken rahulolevalt naeratades.

JURA jättis endast Maikeni ja Priidu kodus mulje kui uus elav pereliige – „Nagu uhke tõukoer oleks meie hoolde sattunud, keda alguses ei julgenud eriti puudutadagi, aga kes rääkis ja suhtles meiega ise aktiivselt. Puutetundlik ekraan vähendas pelgust ja lõi kiirelt kontakti, sest selgus, et uhke masina käsitlemine polegi sugugi hirmutav!“ kirjeldab naine aromaatse uue lemmiku külaskäiku. Kordaarmastava perenaisena kirjeldab Maiken muigega, et masina hooldus mõjus isegi meeldivalt ja rahustavalt.

Kuna näitlejapaar on harjunud kohvi jooma reeglina vaid hommikuti, siis passiks nende kohvilõhnaga tervitavasse kööki hästi mõni pisem masin, mis kvaliteedilt muidugi JURA Z8-le alla ei vannu. 🙂 Miks mitte selleks kaaluda näiteks JURA A1-te või JURA ENA 8-t, leiab paar. Aga ühes mõnusas töökollektiivis, no näiteks teatris? kujutaksid nad üht JURAde lipulaeva – JURA Z8-t – töötajatele-näitlejatele meele-loome-tuju-värskust andmas küll!

Laura Verte

KAFO kunstnik ja kohvisõber.

19 postitust

Kõik muutub lilleks, kust ta läbi astub. KAFO müügisaaliga juhtub seda alalõpmata. Ja kirjutab koletu hästi, kui kellegagi kord kohvist jutu peale saanud. Tema reportaažid loeme läbi enne hommikusi uudiseid.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!