Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Milliseid hooldusvahendeid Sa JURA omanikuna vajad?

Postitatud

JURA kohvimasina hooldus on lihtne – masin ütleb ise, mis ja millal Sul teha tuleb. JURA ühenupuvajutusega hooldusprogrammid ning originaalsed fosfaadivabad hooldustooted tagavad JURA kohvimasina laitmatu puhtuse ja püsivalt täiuslikud kohvitooted.

KAFO soovitab kasutada JURA espressomasinates originaalseid JURA puhastusvahendeid, sellisel juhul saame garanteerida, et masin töötab laitmatult ka peale puhastusi ja ei teki masina siseseid ummistusi.

Kohvimasina kaitse katlakivi vastu.

Vee kuumutamisel ladestub kohvimasina süsteemi katlakivi ja pikapeale kohvimasina torud ahenevad, vesi kuumeneb aeglasemalt ning masin tarbib rohkem energiat. Kui katlakivi koguneb rohkesti, võib masin isegi rikki minna. Lisaks rikub katlakivi ka kohvi maitset.

Lahendus: kasuta veefiltrit või katlakivieemalduse tablette.

Eelista filtrit. Preventatiivne kaitse katlakivi eest pluss vee optimaalne ettevalmistus iga kohvitassi valmistamiseks – filter eemaldab kraaniveest mittevajalikud ained nagu vees esineda võivad metallid.

Filtri kasutamine on tablettidest ka oluliselt mugavam. Ja kindlasti soovitame kasutada filtrit juhul, kui Su kraanivee karedus on 10 kareduskraadi või kõrgem.  

Filter JURA CLARIS asetatakse otse veepaaki ning see filtreerib igal kohvivalmistamisel vajaliku koguse vett. Filter eemaldab täielikult kahjulikud ained, jättes alles tähtsad fluoriidid, mis aitavad kohvi parimatel maitseomadustel esile tõusta.

Filtrivahetuse vajalikkusest annab masin ise märku ja see toimub enamasti kas pärast 50 liitri vee filtreerimist või iga kahe kuu tagant. Sõltuvalt filtrist võib filtrivahetuse tihedus olla erinev. Soovitame isegi filtri kasutamisel ennetavalt kord aastas teha katlakivipesu tablettidega.

Katlakivieemalduse tabletid

Kui sa kasutad filtrit, siis eraldi katlakivi eemaldust enamasti teha ei olegi vaja. Kui sa oled aga teinud karedustesti ja saanud teada, et Sinu kodune vesi on üsna pehme, võid kasutada filtri asemel katlakivieemalduse tablette.

Katlakivi eemaldamiseks tuleb 3 kandilist tabletti lahustada 0,5 liitris vees ning läbi viia katlakivieemalduse programm.

Katlakivieemalduse tablette on võimalik kasutada ka espressomasina veepaagi puhastamiseks. Selleks tuleb lahustada kolm tabletti vees ning jätta lahus veepaaki kuni katlakivi on veepaagilt eemaldunud. Seejärel loputada veepaak hoolikalt puhta veega.

Kohvimasina puhastus kohvi- ja piimarasvadest.

Puhastustabletid

JURA täisautomaatse espressomasina sisseehitatud puhastusprogramm eemaldab kohvirasvad tõhusalt kogu süsteemist – tõmbekambrist kuni kohvitilani.

Puhastustabletid eemaldavad ladestunud kohvirasvad kohvivalmistamismoodulilt. Programmi läbiviimiseks kasuta kasutusjuhendis toodud juhiseid. Oluline on jälgida, et puhastustablett lisataks masinasse siis, kui masin seda palub, mitte enne. Puhastustablettide vajadusest annab JURA kohvimasin Sulle märku keskeltläbi iga 180 tassi järel.

Piimasüsteemi puhastusgraanulid

Piimasüsteemi puhastusgraanulid on kohvimasina piimasüsteemi puhastamiseks. JURA ühenupuvajutusega espressomasinad võimaldavad nautida tippkvaliteediga piimakohvijooke, nagu latte macchiato, cappuccino, espresso macchiato ja flat white. Et nende kvaliteet säiliks, tuleb piimasüsteem hoida laitmatus puhtuses.

Automaatne puhastusprogramm koos JURA piimasüsteemi puhastusgraanulitega lahustub soojas vees puhastusvedelikuks, mis teeb masina piimarasvadest ja -valkudest tõhusalt puhtaks. Puhtad torud tagavad peene sulgkerge piimavahu.

NB! Piim on kergesti riknev toiduaine, seega vajab piimasüsteem pidevat puhastamist, et ei tekiks ummistust kuivanud piimajääkidest.

JURA kohvimasina puhastamist ära edasi lükka. Mida rohkem kohvijääke, õlisid ning rasva kohvimasinasse koguneb, seda enam kohvi kvaliteet halveneb ning paratamatult ühel päeval ka tehniliste riketeni jõuab. Õigeaegne hooldus tagab aga masina pika ja laitmatu eluea. Ja täiusliku kohvi!

Kõik JURA hooldusvahendid leiate meie e-poest JURA hooldustarvikute lehelt või KAFO kohvielamuste keskustest.

Marielle

10 postitust

KAFO hunt kriimsilm, teeb ära kõik mis vaja teha! Lisaks leiab alati aega kohvipausideks, et nautida maitsvaid cappuccinosid.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!