Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Kirglik ja tundlik toidublogija Tuuli Mathisen armastab köögis toimetamist. Päriselt. Ja armastab kohvi samamoodi – päriselt.

Postitatud

Tuuli on kogu oma perega hea-kohvi usku, kvaliteetne kohv on selle kodu harjumus ja standard. Seepärast valmistab esmaspäevast laupäevani perele kohvi juba 12-ndat (!) aastat truu JURA Impressa J85. Nädala viimasele päevale, pühapäevale, paneb aga piduliku pitseri Aeropressiga valmistatud kohv. Nii võetakse pühale päevale ja peretraditsioonile kohaselt kohvi valmistamiseks ja nautimiseks omaette aeg.

Igahommikune maitsev kohv on oluline ka tihtiesinevatel suvistel matkadel, kuhu juhtmega kohvimasinat ju kaasa ei vea. Siis võetakse matkakotist välja kompaktne pühapäeva-sõber Aeropress, millega valmistatud kohvi suurepärased maitsenüansid on looduses veel ekstra erksad. „Kui Sul on head oad ja oled õiged kohvi- ja veekogused välja timminud, siis saad Aeropressiga tõeliselt ideaalse kohvi“, kirjeldab Tuuli ja kiidab selles oma elukaaslast, kellel on täpselt käpas Aeropressile sobiv ubade jahvatusaste ning tõmbeaeg.

„Meie kohviteadlikkus on aja jooksul tasapisi tekkinud“, sõnab Tuuli ja kirjeldab eriilmelisi kohvikogemusi, kuidas tema lapsepõlvekodus ema ise kohviube röstis, kuidas sel ajal tekitas Soome kohvi olemasolu pidupäeva meeleolu ning milliseid maitseelamusi tekitavad temas nüüd erinevad päritolumaa kohvid. Erilisteks lemmikuteks on Johan & Nyströmi Brasiilia ja El Salvadori kohvioad, mis sobivad imeliselt Aeropressiga maitseküllase kohvi valmistamiseks. „Kõik tuleb ära proovida, ainult nii saad teada, mis on tõeliselt hea ja Sulle sobivaim“, räägib toidublogija oma kohviotsingutest.

Ja parima otsingutel jõudiski Tuuli 12 aastat tagasi koduse ühe-nupuvajutusega JURA J85 juurde. „JURA espressomasina ost on küll väljaminek, aga kvaliteet ja vastupidavus tasub selle mitmekordselt“ arvab Tuuli.

Nüüd aga vahetas pere lemmiku kuuks ajaks välja harmoonilise disainiga klaarvalge JURA J6.

Külas käinud JURA J6-e puhul on Tuuli pere jaoks eriti tänuväärne, et igaüks saab masina pöördlülitilt kerides oma tassisisu mõnusasti enda maitse järgi reguleerida. Seega pole probleemi, kui üks joob cappuccinot vähema piimaga, teine armastab aga kangemat kohvi jne. Kohv valmib Tuuli kodus Lavazza kohviubadega, mida usaldatakse pimesi! Pere hellitatud kohvitundlikkus on kasvanud lausa niivõrd, et juues mingit muud kohvi, tuntakse maitsevahe kohe ära.

Lisaks sellele, et JURA J6-ga on piimajookide valmistamine nii lihtne, et lihtsamaks enam minna ei saa, üllatas masin Tuuli pere ka oma teevalmistamise oskustega – tassi jõuab täpselt õige temperatuuriga ja õiges koguses teevesi. Nendel teeõhtutel vaatas elektrikeedukann JURA oskusi kõrvalt ja imestas vaid. Pere pesamuna nautis aga lihtsa ja mugava piimavahustamise süsteemiga tass-tassi haaval Monbana šokolaadijookide valmistamist. Nutisõbrale, nagu Tuuli elukaaslane, pakub parasjagu elevust ka JURA J6 särav ekraan ja mobiilirakendusega tellitav kohv. Ei jätnud niisiis külmaks see valge külaline peret mitte. 🙂

Peamiselt kodukontoris toitude ja retseptide kallal töötades annab kohv Tuuli tööpäevadele mõnusad puhkepausid, kus rahulikult ja lonkshaaval tehtu ja tuleva üle mõtiskleda. Aga see pole ainus kohvi kasu osavate käte ja tundemeeltega naise tööhetkede juures. Pidevalt uusi maitseid ja kooslusi otsides on kohv Tuuli jaoks põnev maitseaine ja sortsuke espressot tasakaalustab imehästi liig magusa koogi. See suhe toimib ka vastupidi – Tuuli on aja jooksul välja arvutanud täpselt õige koguse suhkrut, mis tema espresso sisse passib – nimelt paar tera! Milline filigraansus!

Tuuli imeheade retseptidega (mille seast leiad muuhulgas ka mitmeid kohvi sisaldavaid roogasid) saad tutvuda tema toidublogis: http://toiduteemal.blogspot.com.ee/

Soovime Tuulile ja tema perele häid kohvimõtteid ja põnevaid avastusi!

Laura Verte

KAFO kunstnik ja kohvisõber.

19 postitust

Kõik muutub lilleks, kust ta läbi astub. KAFO müügisaaliga juhtub seda alalõpmata. Ja kirjutab koletu hästi, kui kellegagi kord kohvist jutu peale saanud. Tema reportaažid loeme läbi enne hommikusi uudiseid.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!