Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Vürtsita oma sügishommikuid chaiga!

Postitatud

Chai (masala) on jook vürtsidest, mida jahvatatakse ja keedetakse ning millele lisatakse seejärel teelehti. Segu kurnatakse ning sellele lisatakse piima ja mett. Retseptid võivad olla erinevad, kuid jooke ühendavad mõned põhitõed. Traditsiooniline masala chai on segu magusatest ja hõrkudest vürtsidest, nagu nelk, kaneel, tähtaniis, kardemon (mis on peaaegu kõigis chai’des põhivürtsiks), pipraterad, ingver ja mõnikord ka apteegitill, mis jahvatatakse peeneks ja mida keedetakse kuumas vees. Seejärel lisatakse vürtsisegule musta teed, millel lastakse tõmmata olenevalt teejooja maitsest. Segu kurnatakse ning lisatakse ükskõik millist piima ja mett. Masala chai’d tuleb kindlasti juua magustatult, sest magusaine toob vürtside tugeva maitse paremini välja.

KAFO toob maale USA-s valmistatud David Rio chai‘d, mille retsept on originaaliga võrreldes rohkem läänemaade maitsele kohandatud. Lisaks mustale teele valmistatakse chai’d ka taimeteest või rohelisest või ka valgest teest. Ka teesegus kasutatud magusate ja hõrkude vürtside valik ning kogus varieeruvad.

David Rio chai ajalugu algab aastal 1996, kui Scott & Rio lõid erilise joogi, mis koosneb teest, hõrkudest vürtsidest ja magusatest maitselisanditest. David Rio chais kohtuvad ja täiendavad teineteist Scott & Rio kaks suurt vaimustust ja inspiratsiooniallikat: India must tee piimaga ja Lääne traditsioonilised maitsenüansid.

Tooraine valikul on määrav orgaanilisus ja pakenduses ökolahendused. Tähtsaim on kvaliteet kõiges! David Rio tooted on tänaseks müügil rohkem kui 25 erineval maal.

David Rio teeb koostööd mitmete loomakaitse organisatsioonidega (IFAW,PHS/SPCA,Cat Tales), kõik chaid on saanud enda nime mõne ohustatud loomaliigi toetuseks, näiteks Tiger Spice Chai toetab bengali tigrit nimega Thor. Orginaalsele triole Elephant Vanilla, Tiger Spice ja Tortoise Green chaile on tänaseks lisandunud mitmeid erineva tee põhjal ning maitsesegudega valminud chaisi.

Marielle

10 postitust

KAFO hunt kriimsilm, teeb ära kõik mis vaja teha! Lisaks leiab alati aega kohvipausideks, et nautida maitsvaid cappuccinosid.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!