Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
 • Laeme tulemusi
  Ostukorvis ei ole tooteid

  Üks espresso õhtusöögi lõpetuseks? Aga muidugi.

  Postitatud

  Oled serveerinud külalisetele esmaklassilise õhtusöögi ja tordile kirsi panekuks lõpetad oma gurmeeõhtu grappa ja espressoga. Vastuseks tuleb ehmunud selgitus, kuidas aeg on hiline, homme on tööpäev ja üleüldse on vaja öösel end korralikult välja puhata.

  Nüüd läks pakkumine küll viltu, kas pole? Aga sugugi mitte, oled teinud oma külalistele väga hea pakkumise. Esiteks on espresso suurepärane seedimise soodustaja ja seega kordades parem valik kui “veel midagi magusat” ja kaloririkast, mis sinu öise une tõesti raskeks ja rahutuks võiks teha. Teiseks pole 30 ml espressos pooltki nii palju kofeiini, kui mõõdukas tassis presskannukohvis.

  Espresso tugeva maitse ja kofeiinisisalduse vahele ei saa võrdusmärki panna. Kofeiinisisalduse määrab vee ja kohvi kokkupuuteaeg ja kogus. Ühe hea ja kange espressopuhul puutub 7-8 grammi peeneks jahvatatud kohvi veega kokku 25-30 sekundit, mille tulemusena on ühes tassis espressos 40-75 milligrammi kofeiini. Võrdluseks: kodudes levinud presskannu- ja filtermasinakohvi kofeiinisisaldus on 120-180 mg 150-milliliitrise tassi kohta. Seda me tõesti vastu ööd juua ei soovita.

  Kofeiini täielikuks imendumiseks vereringesse kulub 30–45 minutit. Umbes tunni ajaga saavutab kofeiini kontsentratsioon Sinu ajus maksimumi. Sama ruttu see taas väheneb ja kaob. Seetõttu on kofeiin suhteliselt ohutu. Teadaolevalt ei põhjusta kofeiin mõõdukates annustes ühtegi haigust. Kofeiin avaldab organismile erutavat toimet: vähendab ajutiselt väsimustunnet (kuid ei kõrvalda une vajadust), parandab seljaaju reflekse, süvendab hingamist, suurendab uriini teket, tõstab vööt- ja südamelihase toonust ning parandab vereringvoolu kehas.

  Vanemad on oma laste kofeiini tarbimise pärast üha rohkem mures, sest energiajoogid on muutunud liiga tavalisteks koolilaste kaaslasteks. Ma pean ju veel õppima, ema?! Energiajoogis on kofeiini kuni kaks korda rohkem kui espressos.

  Soovituslik kofeiinikogus päevas ei tohiks ületada 500 mg. Noorukitele ei soovitata üle 100 mg päevas ja lastele oleks parem kofeiini regulaarse tarbimisega pisut oodata.

  Siin all on võrdlev tabel, et saaksid kofeiinisisalduse järgi valida Sulle sobiva joogi hommikuks, päevaks, õhtuks. Olgu see siis tee, karastusjook või espresso – sõltub ajast ja kohast, eks?

  Karastusjoogid kogus kofeiinisisaldus
  Coca-Cola355ml30-35 mg
  Dr Pepper355ml36 mg
  Pepsi355ml32-39 mg
  Energiajoogid
  Monster240ml80 mg
  RedBull240ml76-80 mg
  Tee koguskofeiinisisaldus
  Must tee240ml14-61 mg
  Roheline tee240ml24-40 mg
  Kohv kogus kofeiinisisaldus
  Espresso30ml40-75 mg
  Filterkohv150ml120-180 mg
  Presskannukohv150ml120-180 mg

   

   

   

   

   

   

   

  Kaspar Grossfeldt

  Sarikoolitaja ja kohvigeenius.

  28 postitust

  Kui espresso esimene sõõm sisaldab kuni 1000 erinevat aroomiühendit, siis täpselt niipalju Kaspar neid tunneb ja kirjeldabki. Vahel meile tundub, et Kaspar luiskab, sest kuidas on see võimalik?

  Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!