Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

JURA J85 espressomasin läks Tanel Padarile külla ja jäi päriseks

Postitatud

Tanel Padar. Rokiäss. Täiesti arvestatav kohvisõber. 4-5 tassi päevas on norm. Hommik ilma kohvita tundub arusaamatu. Nauditav hommikurutiin on värske ajaleht + 2 tassi kohvi. Maitseeelistus espressost latteni, tujust ja isust lähtuv. Sagedamini siiski piimakohvide sõber. Kohvi hindab aroomi ja maitse maheda tasakaalu järgi.

Enne seda, kui JURA Tanelile ja Kristelile köögikaaslaseks tuli, tehti nende kodus kohvi värskelt jahvatatud ubadest ja presskannuga. Aga Tanel hindab mugavust kõrgelt ja kui JURA tõstis võimaluse “tass ühe hetkega” nupuvajutuse kaugusele, tõusis kohvitasside hulk poole võrra ja isegi Kristel, kes varem kohvist eriti ei pidanud, hakkas piimakohvide vastu huvi tundma.

Tanel ütleb, et kui on väga hea kohv, siis joob ta kohvi ka õhtul, kellaajast sõltumata. Esiteks on kohvipausid muusikutöö kõrvale asendamatud: „See on see hetk, kui tõused püsti, lähed hetkeks eemale. Saad uut värskust ja energiat, et hooga edasi minna. Või et näha asju hoopis uue nurga alt“. Ja teiseks peab rokkar kinni rekkameeste õpetusest: 2 tassi kanget kohvi enne tavapärast magamamineku kellaaega ja siis on kofeiini soovitud mõju kahe tunniga kohal. Sest muusiku töö on kohati rekkameestega üsna sarnane – hilised pikad sõidud, öö ja päev segamini, elu vuhiseb ratastel – aga õigel hetkel peavad silmad roolis kogu väsimusest hoolimata korralikult lahti olema. Siis on espresso asendamatu.

Tanel on spordisõltlane. Aga tema aktiivne treeningprogramm sisaldab helgeid ning motiveerivaid heakohvihetki – tavaliselt kord nädalas on treeningseltskonnaga kombeks sõita ratastel kohvikusse, teha seal väike trennijärgne paus, ajada juttu, nautida kohvi ja siis minna igaüks mõnusasti oma teed. Nagu ka rattalaagris, kus pikkade distantside vahele tehakse igal juhul kohvipause, et uue energiaga edasi uhada.

JURA oli muusiku sõnul eriti mõnus veel seepärast, et ehkki Tanel peab end tehnikakaugeks inimeseks, sai ta espressomasina käsitlemisega imelihtsalt hakkama, kuna “masin ise ütles, millal ja mida tahab ning instrueerib, kuidas seda kõike tegema peaks.”

Ja lõpetuseks ütles Tanel, et: „Ma olen maapoiss, ma ei ole pirtsakas, aga ma saan aru, mis on halb ja mis on hea ja senise presskannukohviga võrreldes oli JURA valmistatud kohv just see viimane.”

No ja päris-päris lõpetuseks olgu öeldud veel siis ka see, et JURA J85 ei läinudki enam Taneli juurest ära. Kokku nemad jäivadki – Tanel, Kristel, JURA J85 espressomasin ja hea kohv.

Jõudu ja muusikat.

Espressost caffe latteni.

Gerli Rand

Sarikirjutaja ja kohvisõltlane

41 postitust

Turundab head kohvi sellise hooga, et kohvisõprade arv kasvab peatamatult ja jube kiiresti. Mõjub magnetina uutele klientidele. Paljud teejoojad pöörduvad tema pärast kohviusku.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!