Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Halb ja hea uudis

Postitatud

Oled sa tähele pannud, et kõik mõnusad asjad on tervisele kahjulikud? Nagu sõna otseses mõttes absoluutselt kõik. Crème brûlée? Kahjulik! Kaheteisttunnine uni? Kahjulik! Kolm tundi spas? Kahjulik!

Kogu mu elu on kahjulik, vähemalt parim osa sellest. Ajan end hommikul püsti ja läheb kohe kahjulikuks. Ainus viis tervislikult elada näib olevat voodist üldse mitte tõusta. Aga ka see on kahjulik, sest kõigepealt saabuvad lamatised, seejärel värske õhu puudus ja kõige lõpuks näljased lapsed, kelle kõrvulukustav kisa on… noh, kui mitte just kahjulik, siis vähemalt tüütu.

Ja mis on kasulik? Loomulikult kõik see, millest ma midagi kuulda ei taha: toored porgandid, hautatud kaalikas ja jooga. Okei, jooga mulle tegelikult isegi meeldib, idamaine värk ja nii, teeb vaimu värskeks, aga sinna peab kohale minema ja kui sa arvad, et spordiklubi ees kasvõi üksainus kord mõni vaba parkimiskoht on leidunud, tuleb sul tagasi põhikooli minna.
Mida ma halan? Sest mul on sulle hea uudis, armas kaaskannataja! Ma olen avastanud asja, mis on korraga nii kasulik kui hea. Avastasin ma selle muidugi ammu, aga et ta kasulik on, sain teada alles hiljuti.

Nooooh, mängime äraarvamismängu? Et umbes mõista, mõista, mis see on?
On see seks? Mkm. Seks on kahjulik, sest saab vähemalt minu elus alati täpselt siis läbi, kui põnevaks hakkab muutuma. Umbes nagu Titanicu film, mille mees täpselt sel hetkel kinni paneb, kui Leonardo esimest korda kammitud juustega ekraanile ilmub. Hamburger? Juba soojem, sest mingid Ungari teadlased avastasid, et sügavkülmutatud pihvi ja nisu kombinatsioon toodab mingeid hema-plema-triblatosoide, mis organismis rasva seovad, vähemalt umbes midagi sellist ma Delfist lugesin.

Aga ei. Tegelikult on õige vastus… trammdada trammdada trammmmm: kohv! Lugesid õigesti: mida rohkem sa päeva jooksul kohvi lürbid, seda tervem sa oled! Alla viie tassi päevas ära hakka üldse jändama, kui tahad üle kolmekümne aasta elada. Jumalaga südame-veresoonkonna haigused! Baibai emakakaelavähk! Head aega, Alzheimer ja Parkinson!
Ei usu, eksole? Järjekordne tibi ajab mingit järjekordset plära? Ma teadsin, et nii läheb, ja kirjutasin kõik kenasti üles. Maailma Terviseorganisatsioonist oled kuulnud? Rahvusvahelisest Vähiuurimiskeskusest? Euroopa Toiduohutusametist? Vaat nii, tarkpea! Teadsulikult uuritud värk. Mida sul veel tõestuseks vaja on, ÜRO resolutsiooni?
Ühesõnaga, elu ei pea olema katkematu kannatamine. Aja mantel selge ja lidu lähimasse kohvikusse. Veel parem – valmista oma kohv ise, oled üheaegselt nii tervislik kui ka majandsulikult mõtlev inimene. Mina igatahes olen!

Sofi

Kohvihull blogiprintsess

40 postitust

Mis juhtub, kui Lavazza ja MacBook Pro kahekesi terveks ööks tuppa kinni panna? Juhtun mina. Mulle meeldib kohv ja kirjutamine, kõige rohkem aga kohvist kirjutamine.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!