Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Peeter Oja ja JURA J85 espressomasin

Postitatud

JURA espressomasina omanike hulka kuulub nüüd ka Peeter Oja. Pärisime uudishimuga, et kuidas esmatutvus sobis ja saime mõnusasti vastatud.

Peetri jaoks on kohv hommikune käivitaja ja 2-3 korralikult suurt kruusitäit päeva esimese poole sees ongi päevane kohvikogus. Kohv olgu parajalt kange ja parajalt mõru-magus. Sutsuke suhkrut käib asja juurde. Peetri valik on must kohv, tema pereliikmete lemmikuteks aga piimakohvid – cappuccino ja latte macchiato.

Kohvisõbrana hindab Oja mõnusalt tuttavat ja armsaks saanud maitset ning ei oota igalt tassitäielt uut ja rabavat üllatust. Hapumaitselisi kohvisid ei armasta. (Tõlgime selle nii, et eelistuses on pigem araabika-robusta segu kui 100% araabika kohv.)

JURA sobib hästi, sest kohvivalmistamine sellega on lihtne ja mugav. Masin soojeneb kiiresti, on väga vaikne, jahvatuse tsükkel lühike, puhastamine imelihtne ja veepaak piisavalt suur. Ja – kohvi kvaliteet on hea.

Seda, et lisaks ainsale nupuvajutusele, millega hea kohv valmib on vajalik ka masina hooldus, pole Ojale mingi uudis: espressomasin on tema pereliige olnud juba 10 aastat. Ja see, et iga masin, mille oled ostnud ja mida soovid kasutada kaua ja hästi (nagu näiteks autotki) nõuab regulaarselt hoolt ja hoolimist – on talle endastmõistetav. Piimasüsteemi puhastamisest me Ojale küll rääkima ei pidanud.

See meeldis meile mõistagi hästi! – sest neid, kes üllatusega avastavad, et intelligentse espressomasinaga käib kaasas ka elementaarne hooldus ja kes seda tülikaks peavad – neid juhtub ju ka. Tuues võrdluse autoga – isegi Ferrarile tuleb ikka ja jälle bensiini sisse panna, õli vahetada, puhastada ja teha ridamisi hooldustöid, et võimas masin laitmatult töötaks.

Nii on igati arusaadav ja loogiline, et Oja eelmine kohvimasin teenis teda truult 10 aastat. Ja Oja omakorda on oma masinatele sama truu vastu ja ei soovita kellelegi lihtsalt moepärast masinavahetust. Kuni vana töötab ja teeb oma asja ära – milleks? Jah, tehnika areneb kiiresti ja 10 aastat tehnikas on kui igavik. Aga tehes investeeringu parimasse võimalikku hea kohvi nimel pole põhjust kahelda, et vähemalt 10 aastat on taas muretu. Peab olema. Ja heal peremehel on ka.

Peeter annab JURA koha pealt sooja soovituse. Kui hinnaklass vähegi sobib, siis tema kiitusega kitsi ei ole: “No mina ei tea, masin on masin! Inimesed on selle südame ja tarkusega teinud – kui see hästi töötab ja head kohvi teeb, siis mina olen tänulik tarbija!“

Meil omakorda kuidagi eriti hea tunne, et hea masin sellisele peremehele läheb.

Teate küll, see tunne, kui annad armsa kutsika ilmselgelt hoolivale uuele peremehele.

Süda rahul, kohv hea.

 

P.S. Vaata ka:
Stella K. Wadowsky muljeid JURA J85 kohta
Lenna Kuurmaa muljeid JURA J85 kohta
Mihkel Mattiseni muljeid JURA IMPRESSA Z9 kohta

Gerli Rand

Sarikirjutaja ja kohvisõltlane

41 postitust

Turundab head kohvi sellise hooga, et kohvisõprade arv kasvab peatamatult ja jube kiiresti. Mõjub magnetina uutele klientidele. Paljud teejoojad pöörduvad tema pärast kohviusku.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!