Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

JURA Z8 käis Miramiil külas!

Postitatud

JURA Z8 sobis Eesti ühe loetuima sisustusblogija Miramii koju nagu mõni kunstiteos hinnatusse näitusesaali. Industriaalse hõnguga köök oli vaid üks vähestest asjadest, mis Z8’le Miramii kodus meeldis. Vähemtähtis pole ka see, et ta sai selle aja jooksul tass-tassi haaval kergendada nii mõningaidki päevi värskete vanemate elutööst.

Kohv pole Miramii peres hommikuti hädavajalik ärataja, noored säravad inimesed saavad selletagi üles. Kohvijoogid tulevad pigem mängu nädalavahetuseti, kus laupäevad-pühapäevad ongi need õiged laisad hommikud, kui saab võtta kümmekond rahulikku minutit, et Chemexiga seinal rippuva retsepti järgi kohv valmistada, pannkooke küpsetada ning siis seda kõike tundide viisi nautida! „See vist teebki nädalavahetusest nädalavahetuse“, sõnab Miramii mõeldes unistavalt eelolevatele puhkepäevadele. Enne JURA külaskäiku olidki nende kodus peamised kohvivalmistajad mokakann ning Chemex. Käsitöökohvi valmistamiseni ei jõudnud nad küll teadliku valikuna, vaid pigem toredalt pooljuhuslikult. Kuna eelmine mokakann läks katki, aga töö ja kirg vajavad pidevat kodu ja sisekujundusdetailide pildistamist, siis juhatasidki Miramii sõrmed arvutiklaviatuuril Google’ni, kes kinnitas, et parim kohv valmib Chemexi kannuga, selle ilust rääkimata. See oli piisav selleks, et ruttu-ruttu esteetiline kann endalegi tellida. Ja kui siis tuli välja, et Chemex vajab enda kõrvale ka kindlat veekannu, filtreid, kaalu, kohviveskit ning häid ube, oli uutel toredatel kohvigurmaanidel taganemiseks juba hilja, kirjeldab Miramii lõbusat esmatutvust. Seda nauditavamad on aga need pikad pühapäevad, kus võetakse Chemexi-aeg, et kodu täituks kohvilõhna ja –juttudega.

Aga nüüd, kui peres on imearmas ja vanemate täit tähelepanu vajav laps, taanduvad ema-isa kohvi käsitööminutid tagaplaanile ning esile kerkib soov leida abimees, kes valmistab kohvi ühe nupuvajutusega. Nii ilmuski pakkumine proovida omal maitsemeelel JURA Z8 ’t, täpselt õigel ajal! Miramii seletab, kuidas ta kuude kaupa oli lapsega õues jalutades sammud ikka esimese kohvikuni seadnud, nüüd sai aga oma kodust samaväärse kohvi kätte! Naisele vanilje- või mandlipiimaga latte’d, mehele must kohv ning külalistele mida-iganes-nad-soovivad!

Üldiselt jäid noored uustulnukaga väga rahule. „Ma olin valmis, et peame iga päev oma pool tundi masinaga tegelema, aga reaalsuses käis kõik nii jooksult ja kiiresti! Ja eriti meeldiv oli, et ta ei palunud kordagi kõike korraga teha – kohvipaksu sahtli tühjendamist, puhastamist või vee lisamist… Masin ütleski täpselt seda, mida on vaja järgmisena teha, mida ja kuidas puhastada, tõesti mugav! Kui ta lubab, et ta on täisautomaatne masin, siis ta reaalselt ka on seda“, kirjeldavad Miramii ja tema elukaaslane oma kogemust JURA Z8’ga, kus nad tundsid, et kohvimasin on kaasajastatud tänapäevaste standardite järgi. Ja kui tootearenduses saaks kaasa rääkida, siis prooviks leida võimaluse, kuidas piimakülmik kompaktselt masina sisse paigutada ilma, et peaks funktsionaalsuses, käsitlemise lihtsuses või hügieeninõuete osas järeleandmisi tegema.

Miramii selgitab armsalt, kuidas tema jaoks on väga oluline keskkond, lugu, olustik tema sees ja ümber, mis kohvi joomise ajal teda saadab. Nii võib sama kohv mõjuda ja maitseda väga erinevalt vihmases bussipeatuses või tööstusliku hõnguga hipster-kohvikus. Seega pole ka ime, et JURA Z8 valmistas Miramii kodus ainult head, meeli paitavat ning stiilset kohvi!

Soovime Miramiile ja tema perele rahulikke nädalavahetusehommikuid ning ikka ja ainult parimat kohvi!

Laura Verte

KAFO kunstnik ja kohvisõber.

19 postitust

Kõik muutub lilleks, kust ta läbi astub. KAFO müügisaaliga juhtub seda alalõpmata. Ja kirjutab koletu hästi, kui kellegagi kord kohvist jutu peale saanud. Tema reportaažid loeme läbi enne hommikusi uudiseid.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!