Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Mida on ühist JURA lipulaeval Z8-l ja säraval näitlejal Juss Haasmal? Kvaliteet ja hea maitse!

Postitatud

Nii nagu Juss Haasma on mees mitme geniaalse näoga, kes oma sõbraliku oleku ning puhtandekusega ka kõige kesktalvisemaid südameid soojendada suudab, on Jussi sõnutsi ka JURA Z8 tõeline mitmekesisuse ja valikuvõimaluste kehastus. Telli Sa JURA Z8-lt korraga kaks espressot, kannutäis kohvi või magus flat white – kõigega saab rahule jääda. JURA Z8 plaatinakarva südames põksuvad vastastikused tunded.

Enne seda päeva, kui JURA Jussi uksele koputas, oli näitleja tavapärane kohvikogus üks mõnus tassitäis presskannukohvi või topsitäis kohvi kodulähedasest bensiinijaamast. Ja kindlasti koos maitsva siirupiga – olgu kodus või bensukas.

Koduse JURA Z8-ga lendas Jussi kohvimeeter aga lakke, sest kui juba selline kosmoselaev-barista Sinu isiklikuks energiajaamaks on, ei suuda ka kasinaim kohvijooja vaid ühe tassiga päevas piirduda. Kasin just selles mõttes, et kui Juss parasjagu JURA Z8 puutetundlikult nutiekraanilt paarikümne erineva kohvijoogi vahel valima ei satu, on ta võimeline pidama ka kohvipaastu. (Vau!) Näiteks peale nelja päeva pikkust kohvita eluga harjumist vaatab ja tunnetab Juss põnevusega, kuidas keha kofeiinita olekule reageerib ning püüab aru saada, kas tema kohviigatsus on ikka päris-päris vältimatu. Neil kohvivabadel päevadel aitab hommikutele kaasa Karu Süda – aurav tass sidruni- ja meeveega – mis lisaks heale eneserännakule suunamisele ennetab ka karge ilma külmetushaiguseid. Aga! Millegipärast sirutub Jussi käsi mõne aja pärast ikka ja jälle kohvitassi järele. On asi igatsevas maitsenaudingus, kohvi mõjus edukamale töötempole või lihtsalt selle ilus, aga ilma kohvita mees ei saa. Mhmh, ega ikka ei saa küll, nõustume noogutades ja järgmist kohvisõõmu lonksates. Nii tõi Jussi mõningane eksperimenteerimine JURA-ga majja ka lõpliku kohviselguse – lemmikuks osutus kahekordne musta kohvi doos sortsu piimaga (ja siirupiga, muidugi). Ja olgugi, et vahustatud piim maitseb ülihää ja tekitab omaette mõnusat sõltuvustki, siis trennimehena jääb see magusam nauding erilisteks pühadeks.

Juss kummutab oma kogemusega eksiarvamuse nagu oleks säravate ekraanidega, puudutuse peale reageerivad ja nutikad kohvimasinad keerulised või hirmuäratavad: „Üksteise tundmaõppimine käis meil marukähku! Tuli välja, et JURA Z8 on nagu viisakas sõber, kes hommikuti kohvivärsked tervitussõnad lausub ning hoiab sind sellega päev läbi fookuses“, kirjeldab näitleja ja laulja, kuidas mugav täisautomaatne kohvimasin kiire detsembrikuu õnnestumistele kaasa aitas ja õpetas olema tublim hommikuinimene. Tõsi – Juss tunnistab muheledes, et nii mõnigi hommik sai vist jäädud liiga kauaks kohvitassiga mõnusalt tõtt vaatama, mis seega päädisid väikeste hilinemistega.:) Kohvisõbrale täiesti tuttav olukord? JURA Z8 pidas Jussi kiire elutempoga sammu tuksudes temaga ühes rütmis – lisaks hommikuäratusele andis masin hoogu ka päeva hilisematele inspiratsioonituhinatele. „Ah, no teeme ühe väikese piimakohvi“ oli leebe mõte, mis saatis Jussi nii mõnelgi õhtul. Ka peale kella kuut, mille tunnistajaks kodune presskann veel pole olnud. „Aga kui parim kohv on ilusa (!) nupuvajutuse kaugusel, siis on lihtne sellele vajutada“ seletab Juss oma rõõmu.

Tundub, et Jussi tasub kohviteemadel usaldada, sest kogemuspagasi hulka kuuluvad nii „kauboikohv“ Ugala teatri päevilt (mida pidavat võrreldama kui kohviubade närimisega), Aasia „naftakohv“ kui ka kalli ema tehtud „nädal-aega-üleval-hoidev-kohv“. Nende leebete ekstreemsuste kõrval oskab Juss aga hinnata head kohvi, mis teeb hommikud ilusamaks ja meele erksamaks. Ja kui kohvitegu sobib veel tema isiksusega kokku, siis on ju lausa maru!

Soovime Jussile ikka ja ainult parimaid kohvielamusi ning põnevat tööpõldu!

Laura Verte

KAFO kunstnik ja kohvisõber.

19 postitust

Kõik muutub lilleks, kust ta läbi astub. KAFO müügisaaliga juhtub seda alalõpmata. Ja kirjutab koletu hästi, kui kellegagi kord kohvist jutu peale saanud. Tema reportaažid loeme läbi enne hommikusi uudiseid.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!