Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Espresso on kohvijookide põhiosa!

Postitatud

Espresso on Itaalia ikooniline kohvijook, mis valmistatakse 7-10 g jahvatatud kohvist ja 25-35 ml kuumast veest 9 barise rõhu all 25-30 sek jooksul. Tulemusena naudid maitseküllast kohvijooki, millest tunned head baristat ning millest võid lugeda rohkesti mahukaid ja veel mahukamaid raamatuid kõigis maailma keeltes.

Espresso on ka tänaste teiste klassikaks saanud kohvijookide põhi. Americano valmistatakse espressost ja kuumast veest, cappuccino espressost ja kuumast vahustatud piimast, caffe latte espressost ja kuumast piimast.

Kui lähed kohvikusse ja soovid mistahes kohvijooki, siis kindlasti alustab barista selle valmistamist espressost. Või kui Sul kodus on espressomasin – siis nagu ütleb masina nimigi – valmistab Su metallbarista kõigepealt espresso, enne kui sellest saab mistahes muu nimetusega kohvijook.

Head espressot!

Kaspar Grossfeldt

Sarikoolitaja ja kohvigeenius.

24 postitust

Kui espresso esimene sõõm sisaldab kuni 1000 erinevat aroomiühendit, siis täpselt niipalju Kaspar neid tunneb ja kirjeldabki. Vahel meile tundub, et Kaspar luiskab, sest kuidas on see võimalik?

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!