Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

KAFO test: parim cappuccino-piim

Postitatud

Täisautomaatseid espressomasinaid leiab üha enamates kodudes ja kontorites. Eesti rahvas on laulurahvas, aga ühtlasi on ta ka cappuccino-rahvas. Ehk nagu ütles üks Ameerika kirjanik: kohv on täiskasvanud inimese ettekääne sooja piima joomiseks. Nii ka Eestis, espressomasinat ei soetata mitte vankumatus usus tarbida hommikust õhtuni espressot, vaid ikka piimakohvi selle erinevates variatsioonides: cappuccino, caffe latte, latte macchiato jne.

Siit kerkibki küsimus – milline piim on parim cappuccino ja latte jaoks? Kindlasti ei ole sellele küsimusele ühest vastust. Kui otsida netist või küsida sõbralt, kes justkui teab kohvidest ja nende valmistamisest rohkem kui sina, saad alati lõputult erinevaid vastuseid ja versioone. Kui sul ei ole ajaga just kitsas käes (ja kellel oleks?), siis katsetad läbi erinevad piimad ja leiad endale selle õige, mis rahuldab täpselt sinu maitsevajadusi ja sobib just sinu masinasse.

Kui aga on (ajaga kitsas), siis tõttab appi stiilne KAFO. Kõike seda selle nimel, et sinu elu lihtsamaks teha. Katsetasime valiku Eesti kauplustes levinumaid piimasid JURA täisautomaatse espressomasinaga. Hindasime piima maitseomadusi, vahu püsivust ja siidisust. Selle alusel panime paika KAFO pingerea.

KAFO piimatesti tulemused:

1. Alma 3,5% – Hästi kreemjas, tugev, siidine ja läikiv vaht. Mõõdukas ja mõnus magusus.

2. Alma 2,5% – Sarnane Alma 3,5%, aga maitselt natuke lahjem ja vaht veidi nõrgem.

3. Tere 2,5% – Eelnevatest väiksem vahukogus, siiski ilus, läikiv ja siidine vaht. Maitselt üsna magus.

4. Tere 3,5% – Kõige ilusam vaht, väga tugev ja siidine. Maitselt magus, aga rasva maitse tuntav.

5. Farmi 2,5% – Vahtu rohkem kui Tere 2,5%, aga vaht pole nii ilus ja maitse pisut vesine.

6. Tere Cappuccino 3,2% – Hea vahukogus, veidi liiga õhuline. Maitselt magus.

7. Tere Latte 2,5% – Vahukogus lattele hea, aga cappuccinole pisut vähe. Maitselt magus, aga täidlusest jääb tänu vesisusele puudu.

Kes laktoosiga piima kasutada ei saa, siis väga head piimajoogid saab ka laktoosivaba piima ja sojapiimaga. Sellest aga juba mõnel teisel korral.

Kaspar Grossfeldt

Sarikoolitaja ja kohvigeenius.

24 postitust

Kui espresso esimene sõõm sisaldab kuni 1000 erinevat aroomiühendit, siis täpselt niipalju Kaspar neid tunneb ja kirjeldabki. Vahel meile tundub, et Kaspar luiskab, sest kuidas on see võimalik?

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!