Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

JURA – alati sinuga. Alati sinu sõber.

Postitatud

Terve pere seisab köögis uustulnuka ümber ja uurib teda tähelepanelikult. Uustulnuk ise puhiseb ja paistab esmapilgul üsna nõudlik kaaslane. Kuid õige pea saab temast sinu sõber. Ta on esimene, kes ütleb sulle hommikul omas keeles: “Tere hommikust!”. Ta on vaikiv kaaslane, kes on iga hetk valmis rõõmustama sind tassikese kohviga. Ta on kohvimasin. Ja tema nimi on JURA.

Ühel vihmasel päeval saabus meie koju külaline. JURA kohvimasin. Ta jäi täpselt kuuks ajaks (parimad külalised lahkuvad alati liiga kiiresti …) ja temast sai terve pere muhe kaaslane. Helid on minu elus olnud alati tähtsad. Mulle meeldib tuhat ja üks korda kuulata üht ja sama muusikapala. Või kuulata mõnd vaimustavat filmi. JURA kohvimasin kingib koju uued helid. Testides masinat kuu aega, jagab ta palju elevust. Ta äratab sind hommikul, kui masin parasjagu kohviube jahvatab, et sind värske kohviga turgutada. Neile, kes tahavad parimat kohvi, soovitan kindlasti JURA masinat. Peale kvaliteetse kohvi, on masinal veel teisigi omadusi. Kui JURA`t pole parasjagu kuulda, on teda tunda. Kui me esimestel päevadel koju tuleme, tunneme juba esikus erakordset kohvilõhna. Just JURA kohvioad on need, kes tantsivad meie avatud köögis nähtamatut valssi ja nende aroom kandub kõikjale.

Kuid JURA nõuab ka hooldust. Ta annab ise teada, millal ja mida ta soovib. Mõistagi tuleb täita tema veepaak. Eemaldada kohvipaks. Puhastada piimavoolik. Sellest kõigest saab üks osa õhtustest tegemistest. Ikka selleks, et hommikul kuulda juba tuttavaks saanud heli, millele järgneb üks mõnus latte, cappuccino või must kohv.

Tassike kohvi on see, mis meid liidab. Sõltumata sellest, kas on hommik. Lõunapaus. Või hoopis õhtu. Tassike kohvi on lohutav. See lohutab meid, mil varahommikul ärkame. Mul on alati võrratult raske lahkuda soojast voodist. Ja just kuum kohv on see, mis võtab mind hommikul oma embusesse ja teeb pilgu selgemaks. Kuid kohvimasin on midagi palju enamat, kui lihtsalt … kohvimasin. Kui kodust välja liikuda, on kohvimasin koht, kus me trehvame tööl oma kolleegi, kes edastab meile viimase kuumima kontori uudise. Vahest isegi sama kuuma, kui kohv, mis tassis. Just tassike kohvi on see, mis liidab sõbrad pärast õhtusööki. Hea kohv on justkui magustoit, mis annab serveerimislaual olevale koogile lisanüansi.

Minu JURA testimise perioodi jäi reis. Kui ma reisil olles hotellis pisut unesegaselt ärkasin, mõtlesin, miks ma ei kuule juba tuttavaks saanud heli. Kuniks mõistsin, et olen reisil. Ja kui ma nädalapäevad hiljem koju jõudsin, siis kuuldes just hommikul JURA kohviubade jahvatamist, jõudsin ka mõtetega koju.

Kuu aega hiljem rändab JURA meie juurest ära. Köök jääb kummaliselt tühjaks. See meenutab mulle suve algust, mil me viime oma armsa kodukassi maale suvitama. See vajab harjumist, sest kodu on ühe liikme võrra tühjem. JURA oli justkui robotkass, kes nurrus oma lugu ja pakkus omamoodi soojust. Hoolimata sellest, kas ma tunnen end päeva lõpuks kaotaja või võitjana, pani tassike kohvi alati mulle võitjapärja pähe. Ja seda polegi nii vähe.

 

Muljeid jagas www.stellarium.ee autor Stella K. Wadowsky.

FOTO: Meisi Volt

 

P.S. Vaata ka:
Lenna Kuurmaa muljeid JURA J85 kohta
Peeter oja muljeid JURA J85 kohta
Mihkel Mattiseni muljeid JURA IMPRESSA Z9 kohta

 

Gerli Rand

Sarikirjutaja ja kohvisõltlane

41 postitust

Turundab head kohvi sellise hooga, et kohvisõprade arv kasvab peatamatult ja jube kiiresti. Mõjub magnetina uutele klientidele. Paljud teejoojad pöörduvad tema pärast kohviusku.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!