Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

KKK JURA hoolduse ja puhtuse kohta

Postitatud

Miks on vaja täisautomaatset espressomasinat korrapäraselt hooldada?
Õige hooldus tagab kvaliteetse kohvi ja pikendab märkimisväärselt espressomasina eluiga. Puhtus ning piima, kohvi ja vee hügieeniline käsitsemine on sama tähtsad kui espressomasina tehniline viimistlus, et valmistada täiuslik kohv ning tagada masina sujuv töö. JURA on välja töötanud valiku fosfaadivabu hooldusvahendeid, et muuta masina hooldus lihtsaks vaid ühe nupuvajutusega. Filter CLARIS puhastab vee täiuslikult, puhastustabletid tagavad tõmbekambri puhtuse ja eemaldavad kohvirasva ning piimasüsteemi puhastusfunktsioon kõrvaldab torudest kõik piimajäägid.

Kui palju aega ja vaeva kulub kohvimasina õigeks hoolduseks?
Kui seda õigesti ja korrapäraselt teha, on ajakulu minimaalne. Espressomasinate hooldus on sama lihtne kui kohvijookide valmistamine: piisab vaid ühest nupuvajutusest. JURA fosfaadivabad originaalhooldustooted ja nende jaoks loodud programmid tagavad laitmatu puhtuse ning püsivalt täiuslikud kohvijoogid.

Mida tuleb JURA kohvimasinat hooldades meeles pidada?
Kasuta korrapäraselt originaalhooldusvahendeid, järgides hoolikalt kasutusjuhendit. Ainult JURA originaalhooldustooted tagavad täieliku puhtuse ja kaitse. JURA kaitsevalemid on hoolikalt optimeeritud ning sobivad JURA espressomasinates kasutatavate programmide ja materjalidega.

Miks sobib CLARISe filter kraaniveega kõikjal maailmas?
Kraanivee koostis suuresti varieerub olenevalt piirkonnast ja päevast kogu maailmas. Näiteks võib vesi sisaldada suures või väikses koguses lubjakivi. Kõikjal võib veest leida kahjulikke ained, nagu raskemetallid, kloor või teised saasteained. JURA filtrite modifitseeritud graanulid filtreerivad katlakivi alati optimaalsele tasemele (isegi siis, kui vee karedus on väike) ja vähendavad kõigi kahjulike ainete hulka tõhusamalt kui kunagi varem. Mineraalid ja fluoriidid, mis toovad maitse esile, säilivad vees täielikult. Katlakivi optimaalse stabiliseerimise ja kahjulike ainete tõhusa filtreerimise tulemus on parim vee kvaliteet täiusliku maitsega kohviks.

Millal soovitate CLARIS filtrit kasutada?
Alati. Kohv sisaldab 98 protsenti vett. Peale kaltsiumi, mineraalide ja fluoriidide on paljude piirkondade kraanivees väikeses koguses pliid, vaske, alumiiniumit ning kloori. Vee kvaliteet ja karedus varieeruvad olenevalt asukohast ning kellaajast. Teedrajava uue valemiga filtrid sobivad ideaalselt igasuguse kraaniveega kõikjal maailmas. CLARISe filtriga kasutad alati värskelt filtreeritud vett. Filter eemaldab kahjulikud ained, nagu kloor ja plii, jättes alles tähtsad fluoriidid, mis aitavad kohvi parimatel maitseomadustel esile tõusta. Tänu parima kvaliteediga veele pakub iga tassitäis kohvi suurepärase maitseelamuse.

Kas espressomasinat tuleb katlakivist puhastada ka siis, kui kasutatakse CLARISE filtrit?
Ei, kui kasutate CLARISE filtrit, ei ole katlakivi vaja eemaldada. Filtris asuv graanulite kogum kõrvaldab kahjulikud ained ning optimeerib vee nii, et tulemuseks on täiusliku maitsega kohv. Loomulikult säilivad kasulikud mineraalid ja fluoriidid. Filtri kõige olulisem uuendus tagab, et kaltsiumkarbonaat on filtreeritud vees täielikult stabiliseerunud. Selle tulemusena ei kogune katlakivi isegi sagedal auruga kohvijookide valmistamisel ja torude ummistumine on aktiivselt takistatud.

Kas JURA espressomasinates võib kasutada mineraalvett?
Mineraalvesi on väga kvaliteetne ning varustab meie keha oluliste mineraalainetega. Kuna kaltsiumi hulk karedas vees (kuni 60° dH) on kraaniveega võrreldes liiga suur, ei sobi mineraalvesi JURA espressomasinatega.

Kas peale kaltsiumi filtreeritakse veest välja ka muid aineid?
Jah. Kui kaltsium on veesüsteemide vaenlane, siis muud elemendid, nagu plii, vask ja alumiinium, võivad olla ka tervisele kahjulikud. Klooril on negatiivne mõju kohvi maitsele ja lõhnale. Kuid mõned mineraalid toovad hoopis maitsed esile. On ilmselge, et need mineraalid jäävad alles. CLARISE filtri graanulkoostis teeb selle võimalikuks. CLARISE filter vähendab kahjulikke aineid, optimeerides samal ajal vee koostist nii, et tulemuseks on täiusliku maitsega kohv.

Kui tihti peaks CLARISE filtrit vahetama?
Kas pärast 50 liitri vee filtreerimist või iga kahe kuu tagant. Filtri tõhusaks toimimiseks on väga oluline neid vahemikke järgida. Muidu ei ole tagatud optimaalne vee kvaliteet ja seega ka kvaliteetne tass kohvi.

Kas soovitaksite kasutada CLARISE filtrit isegi siis, kui on paigaldatud katlakivi eemaldussüsteem?
Jah, sest vee karedus võib isegi katlakivi eemaldussüsteemi kasutades palju kõikuda. See on sageli tingitud taastamisomadustest, mis on teadmata. Lisaks ei eemalda pehmendid kraaniveest lõhna ja maitsega aineid, nagu näiteks kloor. Siinkohal on CLARISE filter jällegi oluline vee reguleerija ning teie kohvijookide hea aroomi saladus.

Kuigi veemahutisse on paigaldatud filter, kuvatakse ekraanil ikka teadet „Palun eemalda katlakivi“. Miks?
Espressomasin ei ole veel filtreerimise režiimile aktiveeritud. Nii ei tea masin, et filter on sisestatud ja katlakivi eemaldamine ei ole vajalik. Aktiveerige menüüst filter. Filtri vahetuse korral järgneb filtri loputusprotsess (jälgige juhiseid masina ekraanil). 

Kõik nutika veesüsteemiga (I.W.S.®) espressomasinad tunnevad ära, kui CLARIS Smart filter on veepaaki sisestatud ja lülituvad automaatselt filtrirežiimile ning alustavad loputusprotsessi. Kui filtri töövõime on peaaegu ammendunud, teavitab masin kasutajat filtri vahetamise vajadusest. Kui filtrit ei vahetata, aktiveerib masin katlakivieemaldusrežiimi. Peale kindlat kasutusaega annab masin kasutajale teada, et vajab katlakivist puhastamist. Katlakivieemalduse ajaks võta filter veepaagist välja.

Hoolimata sellest, et CLARISE filter on kasutusel, koguneb aja jooksul veemahutisse siiski katlakivi ja biokile kiht. Mida saan selle vältimiseks teha?
Muidugi on väga oluline veepaaki iga päev põhjalikult pesta ja täita see igal hommikul värske veega. Samuti tuleks veemahuti korralikult puhastada iga kord, kui filtrit vahetate. Selleks eemaldage veemahuti, täitke see enne uue filtri paigaldamist veega, lahustage vees kolm JURA katlakivieemaldustabletti ja jätke lahus seisma, et see mõjuma hakkaks. Seejärel loputage veemahuti põhjalikult veega ning jätkake nagu alati, paigaldades ja programmeerides filter.

Mida peaksin filtriga tegema, kui lähen puhkusele?
Et vältida graanulite kuivamist, peaks filter olema alati vees, st veemahuti põhi peaks olema veega kaetud. Ideaaljuhul tuleks veemahutit ja filtrit hoida külmkapis. Kui teil ei ole selleks ruumi, mähkige filter fooliumisse või kilekotti ning pange külmkappi. Sel juhul jätkab filter vee puhastamist ja täiuslikult aromaatne kohvielamus on tagatud ka puhkuselt naastes. Pärast puhkust vahetage vesi ning ärge unustage veepaaki ja filtrit loputada. Filtri graanulite loputamiseks on soovitatav võtta 1–2 ühikut kuuma vett (min 200 ml). Kui olete eemal kauem kui kuu aega, paigaldage koju tulles uus filter ja loputage masin enne esimese kohvi valmistamist.

Kas CLARISE filtreid võetakse korduskasutusse?
Jah, filtri materjale võetakse korduvalt kasutusse nii palju kui võimalik, kuid neid ei kasutata uute CLARISE filtrite valmistamisel. See tuleneb reeglitest toiduohutuse õigusaktides. Filtreid saab tagastada poodi, kust need on ostetud.

Mis puhastamise ajal täpselt juhtub?
JURA espressomasinatel on integreeritud loputus- ja puhastusprogrammid, mille masin automaatselt kuvab. Nupule vajutades programm käivitub ning masin küsib puhastustabletti. Sellele järgneva automaatse puhastamise ajal tõuseb vee temperatuur 80 °C-ni. Kõrge temperatuur tapab pisikud ja eemaldab tõmbekambrist kõik kohvijäägid, õlid ja rasvad. Kui te valmistate piima ja piimavahuga kohvijooke, tagavad integreeritud piimasüsteemi loputus- ja puhastusprogrammid koos JURA hooldustoodetega väga kõrge puhtuse ja mugavuse taseme.

Kui palju puhastustablette tuleb ühe puhastuskorra ajal kasutada?
Piisab ühest. JURA puhastustablettide koostis ja suurus sobib ideaalselt üheks puhastuskorraks. See tagab tõhusa puhastuse.

Mis juhtub, kui ma hoolimata masina märguandest lükkan puhastamise edasi?
Mida enam puhastamist edasi lükata, seda rohkem kohvijääke, õlisid ja rasva koguneb. See halvendab tuntavalt kohvi kvaliteeti.

Milline on parim viis piima säilitamiseks?
Värske jahutatud piim on suurepäraste piimaga kohvijookide valmistamise aluseks. Me ei soovita panna piimavoolikut otse tavalisse piimapakki. See ei taga piisavat kaitset bakterite ja mikroobide eest. JURA mahutid tagavad optimaalsed hoiutingimused ja täieliku puhtuse. Ükskõik, kas kasutate lihtsat klaasist piimamahutit, jahutavat roostevabast terasest vaakummahutit või Cool Controli, mis jahutab piima pidevalt kuni 4 °C-ni, JURA piimamahutid tagavad parima kvaliteedi ja seega perfektse sulgkerge piimavahu.

Miks ei ole soovitatav piimavoolikut otse piimapakki panna?
Kui piimasüsteemi õigesti ja regulaarselt puhastada, on piimavooliku sisemus alati puhas, kuid erinevad bakterid ja mikroobid võivad aja jooksul koguneda piimavooliku välisküljele. Need võivad pärineda õhuosakestest või üle kanduda kokkupuutel kätega. Kui piimavoolik pannakse otse piima sisse, kanduvad ka bakterid piimale üle. Optimaalne piimakvaliteet ei ole enam tagatud. Et piima kvaliteet oleks igal ajal täiuslik, soovitame kasutada JURA piimamahuteid, mis on valminud intensiivse uurimis- ja arendustöö tulemusel. Suletud süsteem piimavooliku ühenduspunktiga loob ideaalsed tingimused värske piima hoidmiseks.

Mis on piimasüsteemi puhastuse eesmärk?
Paljud JURA espressomasinad võimaldavad teil nautida tippkvaliteediga kohvijooke, nagu latte macchiatocappuccinoespresso macchiato ja flat white, vaid ühe nupuvajutusega. Selleks, et kõik jääkski nii, oleme välja töötanud piimasüsteemi puhastusvahendi. Automaatne puhastusprogramm koos JURA piimasüsteemi puhastusvahendiga teeb masina piimarasvadest ja -valkudest tõhusalt puhtaks. Puhtad torud tagavad peene sulgkerge piimavahu.

Kui tihti peaks piimavoolikut vahetama juhul, kui süsteemi korrapäraselt puhastada?
Normaalse kasutamise puhul soovitame piimavoolikut vahetada iga kolme kuu tagant. Kui valmistate mitu piimaga kohvijooki päevas, tuleks seda vahetada sagedamini.

Kas on oluline, mis tooteid ma espressomasina puhastamiseks ja hooldamiseks kasutan?
Jah, kindlasti! Ainult JURA originaalhooldustooted tagavad täiusliku puhtuse ja kaitse. JURA kaitsevalemid on hoolikalt optimeeritud, sobimaks JURA espressomasinates kasutatavate programmide ja materjalidega. JURA arendusmeeskonnad töötavad iga päev, et täiustada klientide kohvielamust uuenduslike tehnoloogiate ja viimistletud protsessidega. JURA espressomasinad läbivad ranged katsed, kinnitamaks hoolduse toimimist. Muidugi on JURAhooldusvahendid ka kooskõlas põhikirjajärgsete nõuetega ning vastavad väga rangetele TÜV-testitud ja sertifitseeritud kvaliteedistandarditele.

Kuidas vältida vigu?
JURA espressomasinaid on väga lihtne kasutada. Sama lihtne on neid ka hooldada. Tänu integreeritud loputus- ja puhastusprogrammidele juhendatakse teid intuitiivselt ja lihtsalt vaid mõne sammuga läbi kogu protsessi. Kui midagi on ebaselge, leiate abi kasutusjuhendist.

Brenda

15 postitust

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!