Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

KAFO ja JURA kinkisid Jazziedendaja 2017 võitjale Rene Jakobsonile Z8 espressomasina!

Postitatud

„Ma olin tõesti üllatunud ja tänulik, et üldse nomineeritud sain!“ tunnistab Jazziedendaja 2017, Rene Jakobson. Aga meie, kui tänuväärne jazzi- ja Rene fotode publik, ei üllatunud sugugi – sest auhind läks täpselt õigele inimesele!

Võiks ju kahelda, kas nii improvisatsioonilist ja enesessehaaravat muusikat, nagu jazz, on üldse võimalik kuidagi visuaalselt kujutada või kuulajate silme ette manada? Rene Jakobson lükkab oma tagasihoidliku olemise ja andekusega selle kahtluse aga ümber ning tuleb ja teeb selle teoks – võtab jazzi pildile. Jazzkaarel teeb ta seda juba kaheksandat aastat, lausimeliste fotodega ning ootamata vastutasuks midagi muud, kui puhast muusikailu. Aga sel aastal sai ta oma üllatuseks tunda, et tema püüdlusi-tulemusi hinnatakse ülikõrgelt ja lausa sedavõrd, et Rene sai pärjatud Jazziedendaja 2017 auhinnaga. Mis tähendab, et nüüdsest teenib Rene pere kohvivajadusi JURA Z8 espressomasin samasuguse tehnilise täpsuse, võimalusterohkuse ja kvaliteediga, nagu teenib Rene kõiki melomaane oma fotohetkedega.

Siinkohal aga kiitus tubli töö eest hääletajatele, sest auhind poleks saanud enam õigemasse kohta minna – lisaks Rene suurepärasele tööle, on nii Rene kui tema armas abikaasa suured kohvinautlejad. „Hommik ei saagi teistmoodi alata, kui tassi kohviga… ja siis mõne aja pärast veel ühega.. ja siis veel mõnega…“ tunnistavad nad kui ühest suust. Mõistame neid täielikult, mhmh. Tuleb välja, et kohvil ongi Rene elus-töös omajagu olulise meeskonnakaaslase roll. Kui Renel on õhtul ees kontsertpildistamine, annab kohv vajaliku turgutuse enne fotosilma ninale seadmist – ja nii jäävad helides hullavad muusikud ägedalt kaadrisse. Hilisõhtul koju jõudes, ootab Rened ees aga kallis naine koos tassitäie kuuma kohviga, mille saatel õhtuilus jäädvustatud kaadreid sorteerima ja töötlema hakata. Mõelda vaid, kui palju suurepäraseid fotosid on sedaviisi kohvi saatel valminud!

Rene teiseks suureks kireks on loodusfotograafia ning murumättal loodusega ühes päikesetõusu nautides ei puudu kunagi kõrvalt ka termosetäis head-turgutavat kohvi (kellel puuduks, mmm). Tõenäoliselt tulevad loomad-linnud ning avanevad õiepungadki kutsuva kohvilõhna peale Rene kaamerale lähemale. Hea kohv, hea muusika ja hea töö käivad ikka käsikäes – seda teavad juba suured teadlased, Rene kaasaarvatud.

Tema ja abikaasa muljetest, seiklustest ja tunnetest seoses kohviga võiks lausa raamatu või kaks kirjutada! Seda kõike kuulab nautimusega pealt ka uus pereliige JURA Z8, kellel on ainult rõõm iga tühjaks joodud kruusi tagant tänulikule pererahvale uus kohvilaar valmistada. Ja seda nii laia kohvivaliku saatel (uskumatu, aga lausa kuni 21 erineva kohvijoogi valiku seas), et kaks kohvi said ekstra ägedalt ära märgitud – Rene ja Ulla kohvid on need, mis on täpselt salvestatud nende lemmikmaitse ja, isegi, -kohvitasside järgi?

Parimat igapäevast kohvi kogu perele ning teravat-ilusat fotosilma Renele!

Laura Verte

KAFO kunstnik ja kohvisõber.

19 postitust

Kõik muutub lilleks, kust ta läbi astub. KAFO müügisaaliga juhtub seda alalõpmata. Ja kirjutab koletu hästi, kui kellegagi kord kohvist jutu peale saanud. Tema reportaažid loeme läbi enne hommikusi uudiseid.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!