Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Jan Uuspõllu naudingupõhine kohvielu JURA Z6-ga

Postitatud

Tänaseks on kohvisõber Jani nõudmised üsna konkreetsed: kohviubade eelistuseks on kuulsad Jamaicalt pärit Blue Mountain kohvioad või ka kohvisegud, mis seda kuulsat kohvisorti sisaldavad. Röst peab olema keskmine või heledam, espresso on hea kergelt hapuka ja marjasena (seega araabika oast!) ja must kohv peab olema parajalt mõru, parajalt täidlane, parajalt kange. Lihtne, eks? Ja kui üks inimene kord laskub süvitsi kohvimaailma võimalustesse, nagu Jan seda teha on võtnud, siis mõistagi jahvatab ta oma kohvioad käsitsi.

Enamasti on kohv Jani kaaslaseks enne etendust. Ja vaheajal. Et õige power võiks ikka mõnusasti käepärast olla. Ja kodus enne und – ei, see ei sega tal uinumist absoluutselt!

Aga!!! Kohv pole jook, mida juua janu pärast – selleks on vesi. Jan toonitab igasugu sõltuvuste pärast, et – niipea kui tunneb, et haarab kohvitassi järele justkui kinnismõttest tingituna – nii teeb ta kohvipaastu. Kohv pole küll võimeline elu laastama nagu muud mõnuained, aga – kohv olgu ikkagi nauding, mitte elurütmi või teab veel mille dikteerija! Suhet kohviga hoiab Jan niisiis naudingupõhisena.

Ja kui juba naudingust rääkida – ka rutiin võib olla ülimalt rahuldust ja naudingut pakkuv. Jani variandis on selleks hommikusörk, mille mõnusaks lõpp-punktiks on kodupaiga naaberkohvik, kus tass kohvi ja aknast väljavaatamine annab päevale just selle mõtete ja plaanide ülevaate-minuti, kust on hää astuda mõtisklustelt ja unistamiselt tegutsemisele.

Jan on just selline kohvisõber, kellele me lihtsalt pidime JURA espressomasina ukse vahelt sisse lükkama, et küsida tema arvamust ja muljeid. Hakatus oli küllalt külma dušši sarnane – Jan oli kogenud automaaatseid kohvimasinaid kuskil kontorites ja siiani oli tema mulje neist pigem kui vesise ja plastmassi-maitsega kohvi valmistajatest. „No mida imet see kohvimasin ikka rohkem suudab, kui teised analoogsed?“

JURA Z6 aga suutis Jani üllatada. Lausa vau-efektini! Juba esimene espresso käivitas uudisimu, mida see masin veel suudab. Ja nii pererahvas kui kõik külalised kinnitavad ühest suust, et JURA teeb väga head kohvi. Tõesti.

Ja näitlejana oskab Jan hinnata ka uue partneri suhtlemisoskusi: „Kihvt, kuidas ta mõtles ja omasoodu seal köögis asjatas ja kohvi valmistas… Toimetas mõnusalt ja vaikselt. Ja kui viisakas ta on! Ei mölise ega kärata peale, vastupidi – ütleb palun, kui soovib, et sa temaga midagi peale hakkaksid“.

Lisaks meeldisid Janile masina lõputud võimalused – milliseid jooke ja milliseid reguleerimisi espressomasinaga ise teha sai. JURA Z6 kuupikkust külaskäiku saatis niisiis Jani kodus kõrgendatud huvi ja vaimustus. Kohvitasside arv päevas kasvas muidugi hüppeliselt.

Ja last but not least! Espressomasina igapäevane hooldamine tundus Janile niivõrd enesestmõistetav ja lihtne, et need kaks liigutust ei vääri mainimistki – käsitsi kohvi tegemisel kulub tarvikute pesemisele kindlasti rohkem aega!

No tore ju. Kui hea kohv saab kuidagi osaleda hea teatrikunsti edendamisel, siis meie saba on rõõmsalt püsti kui lipp.

Jõudu ja õnnestumisi Janile!

Ja head kohvi muidugi ka.

P.S. Vaata ka:
Peeter Oja muljeid JURA J85 kohta
Stella K. Wadowsky muljeid JURA J85 kohta
Lenna Kuurmaa muljeid JURA J85 kohta
Mihkel Mattiseni muljeid JURA IMPRESSA Z9 kohta
Katrin Karisma muljeid JURA E6 kohta
Ursula Rataseppa muljeid JURA F9 kohta
Ott leplandi muljeid JURA Z6 kohta
Getter Jaani muljeid JURA J85 kohta

Gerli Rand

Sarikirjutaja ja kohvisõltlane

41 postitust

Turundab head kohvi sellise hooga, et kohvisõprade arv kasvab peatamatult ja jube kiiresti. Mõjub magnetina uutele klientidele. Paljud teejoojad pöörduvad tema pärast kohviusku.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!