Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Su maailm muutub sel reedel ja laupäeval!

Postitatud

Nüüd on sedasi, et unusta kõik plaanid, mis Sa nädalavahetuseks oled teinud. Mind ei huvita, kas Sul on kalendris langevarjuhüpe või õhtusöök Mait Malmsteniga, sest mul on Sulle midagi palju paremat. Okei, võibolla mitte paremat kui Mait Malmsten, aga see oligi rohkem suusoojaks öeldud, sest Maiduga sööb õhtut ainult üks naine ja Sina või mina see paraku ei ole. Aga Sinu ja minu jaoks on saatusel oma plaan: ta saadab meid festivalile. Mis festivalile, küsid Sa. Paku!

Õllesummer? No ei, sinna läheb esiteks veel aega ja kamoon, sinu- ja minusugustele ei meeldi, kui neid mingit kaheksakümnendail kolm päeva natuke popid olnud Saksa bändi sunnitakse kuulama. Seda enam, et Õllesummeril pole küsimus mitte selles, kas Sulle keegi kannutäie leiget Heinkeni krae vahele kallab, vaid millal ta seda teeb.

Ei mingit Õllesummerit, ma räägin praegu festivalist, mis sinu- ja minusuguse paugupealt ovuleerima paneb (see on mu sõbranna Marianne väljend, ta on siuke vähe konkreetsema ütlemisega mutt, aga täpsemini pole võimalik kirjeldada tunnet, mida too festival minus tekitab).

Okei, aitab piinamisest! Sel nädalavahetusel toimub… tramm-da-tarmm-da-tramm… Tallinn Coffee Festival!

Mis see on? No mis Sa arvad? Bingo! See on festival, mille keskne, et mitte öelda ainus teema on kohv! Ja kohv on maailmas üldse keskne, et mitte öelda ainus teema! Niisiis lähen mina (ja lähed Sina ka, usu mind, et lähed) sel reedel ja laupäeval festivalile, kus kohtuvad a) kohvi fännid b) kohvi spetsid c) kohvimasinad ja d) kohvioad, sest Tallinn Coffee festivali Instagramis oli pilt, mille juurde oli kirjutatud “Beauty and the Bean” ja teine pilt oli kah, selle juures oli “I’m your father, Bean”. Ilmselt Mr Beanist need pildid ei räägi!

Okei, mis seal siis toimub? Parem küsimus on: mis seal ei toimu? Üks lahe asi ajab teist taga: baristavõistlused, loengud, küsimused, vastused, toit ja loomulikult roppu moodi KOHVI! Ja kui hästi läheb, on seal ka Arvo Pärt, Anne Veski, Kersti Kaljulaid, Ita Ever, Tiit Vähi, Ivo Linna, Kristjan Jõekalda, Märt Avandi ja Jaagup Kreem, sest just täpselt need kümme inimest on teaduslikult läbiviidud küsitluse tulemusel need, kellega eestlane kõige rohkem ühise kohvitassikese tahab juua. No ja kui ei olegi presidenti või Pärti kohal, võib nad ju alati enda peas välja mõelda (nii nagu Marianne igal õhtul ette kujutab, et Gerd Kanter ta Mustamäe korteri ukse taha ilmub ja küsib, kas neiu äkki oma prügikast lubab välja viia, see aitavat Mariannel paremini kodu koristada, või noh, whatever).

Ühesõnaga, pane vaim valmis, sest Sina ja mina vaatame juba sel reedel (ehk 28. aprillil) suud ammuli, kuidas tõelised ässad Estonian Latte Art Throwdown nimelisel võistlusel pildikesi piimavahu sisse valavad. Ja laupäeval seda, kuidas üliarenenud maitsemeeltega tüübid Estonian Cupping Championship`il mõõtu võtavad või kohvifanatid Estonian Aeropress Championship kohvi pressivad.

Helistasid juba oma langevarjuhüppe instruktorile (või Mait Malmstenile, hahahaa)? Mida iganes Sa reedel ja laupäeval ei plaaninud, see peab nüüd tiba ootama. Näeme Kultuurikatlas!

Sofi

Kohvihull blogiprintsess

40 postitust

Mis juhtub, kui Lavazza ja MacBook Pro kahekesi terveks ööks tuppa kinni panna? Juhtun mina. Mulle meeldib kohv ja kirjutamine, kõige rohkem aga kohvist kirjutamine.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!