Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Espresso

Espresso on itaaliapärane kohv, mida valmistatakse espressomasinaga rõhu abil. Sõna espresso tähendab itaalia keeles “väljapressitud”.

Espresso tähistab nii kohvijooki kui ka valmistamise meetodit, mis pärineb 20. sajandi algusest. Selle valmistamiseks ei ole konkreetset uba, segu/sorti või röstimise astet. Espressot saab valmistada igasugusest kohvist. Näiteks Lõuna-Itaalias eelistatakse tumedamat rösti ja suuremat robusta osakaalu, Põhja-Euroopa suunas muutub kohviröst üha heledamaks ning araabika osakaal suureneb.

Koostis

0% tehtud

Valmistamine

Traditsiooniliste espressomasinate puhul “pakitakse” peeneks jahvatatud kohv ühtlaselt “käppa” (filtrihoidjasse ehk portafiltrisse). Käpp lukustatakse espressomasina külge, kuni 95-kraadine vesi surutakse 25-30 sekundi jooksul 9-atmosfäärise rõhu abil läbi kohvi. Kirjeldatud käppmasina meetod on levinud kohvikutes, kodutarbija jaoks on  mugavamaid variante. Üha laiemalt levinud täisautomaatsed espressomasinad võimaldavad valmistada samaväärse espressot kõigest nupuvajutusega – tuleb panna sobilikud oad või kapslid masinasse, ülejäänu teeb masin sinu eest ära (vajadusel jahvatab, pakib ja surub rõhu abil vee läbi kohvi).

Perfektse espresso tunned ära tiheda punakaspruuni crema järgi.

Kaspar Grossfeldt

Sarikoolitaja ja kohvigeenius.

24 postitust

Kui espresso esimene sõõm sisaldab kuni 1000 erinevat aroomiühendit, siis täpselt niipalju Kaspar neid tunneb ja kirjeldabki. Vahel meile tundub, et Kaspar luiskab, sest kuidas on see võimalik?

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!