Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Schlürf


Schlürf on pärit Friisimaalt. Muistselt alalt, mis ulatub Loode-Hollandist üle Loode Saksamaa Taanini välja. Põline rannala, mille ajaloos on uhkeid kuningriike, suuri sõdu, hirmsaid üleujutusi ja uhket mereäärse rahva kultuuri, mis oma keele ja vaimuga säilinud tänaseni, riigipiiride hajumisest hoolimata. (Justkui meie Liivimaa. Või lausa Kungla?)

Schlürf’i lugu ja lood tulevad niisiis muistselt Friisimaalt – maailmanäinud merekarude ja igasugust ilma näinud rannikuelanike traditsioonidest ning sädemega silmavaatest. Iga Schlürf’i tee kannab friisi mehe- või naisenime, mille olemus sobib kokku teeesegu iseloomuga.  Tetje, Imke, Fenna, Hauke ja kõik need teised tegusad ning ärksad friislased – joo nendega koos tassike teed ja Sul on säde silmis nagu vabal rahval muiste!

Schlürf’i nimi viitab lürpimisele-luristamisele, mille saatel toimub näiteks ka tippkohvide cupping või veinide degusteerimine. Schlürf paitabki keelt ehtsuse ja tippkvaliteediga: teede pikas nimistus on nii traditsioonilis-klassikalis kui ka ootamatult julgeid maitse-kombinatsioone. Ikka kohe väga julgeid.

Kõik Schlürf’i tooted on mahemärgistusega – eranditult! Schlürf on puhas ja hea. Ja maheteede ehtsuse üle pole mereäärse rahvaga mõtet absoluutselt vaielda – olgu nad muidu nii isemoodi ja riukalikud kui tahes – pettus ei käi nendega kokku tõesti mitte. Kui midagi on ikka lubatud tee sisse panna, siis seal sees see ka on! Kui pakil on kirjas, et tee sees on õun või vaarikas, siis pole see miski lõhna- või maitseaine – ei! –siis ongi Su tee sees õuna- või vaarikatükid. Heldene aeg – kuidas siis teisiti?!

Schlürf’i loojad ütlevad, et nad ei mõista nalja, kui asi puutub nende teedesse. Ja et nad ei mõista muidu ka nalja! Sest õige tee jaoks pole ebasobivat aega olemas. „Oleks ma teed joonud…“ on absoluutselt mõeldamatu lause. Oleks??? Ja midagi nukramat kui tühi teepott on ju üldse raske ette kujutada? Parem ärme nii sõgedat juttu rohkem räägi. ( Naermagi ei aja, no lihtsalt pole naljakas.)

Schlürf eirab teede valikul kirglikult igasuguseid kompromisse. (Milleks?!) Kõik peab olema nii hea, et oleks hea. Lihtne ju.
Ja Schlürf paistab poeriiulil ikka kohe väga silma – teebrändi disainikeel on julge ja värske. Oranž! Nojah – aga halli on ju elus isegi ja tee hetk seda nüüd küll olema ei pea. Oh ei.

Sissejuhatuseks aitab. Mereäärsed tavad tühjast lobisemisest suurt lugu ei pea. Paneme tee tulele.

bfsupport

78 postitust

Sildid: Schlürf
Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!