Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid
Laeme tulemusi

UUS! Johan & Nyström Sumatra Gayo Organic 500g

Tootekood: J&N.SUMATRA

See Sumatrast pärit ühe päritolu kohv on tuntud oma vürtsikuse, rikkaliku maitse ning viigimarja alatoonide tõttu.

Segu koosneb järgmistest osadest :
- Sumatra Gayo FTO

Soovi korral jahvatame kohvioad vastavalt valmistusmeetodile.

Hind ostes
13.25 € 15.6 € (-2.35 €)
-
+
KAFO Tallinna esindusse järeletulemine alati tasuta
Soovid ise järele tulla? Aga palun Tallinna esindusse on ise järeletulemine alati tasuta.
Üle 50 € tellimusega transport tasuta
Üle 50 € tellimusega transport tasuta
Alla 50 € tellimus kulleriga 4,99 €
Alla 50 € tellimus pakiautomaati 3,99 €
Tutvu tootega lähemalt

Ühistud, kust Johan&Nyström selle kohvi ostnud on, on kõik orgaaniliselt sertifitseeritud. Kusjuures tasub mainida, et tegelikult ei taha ükski Johan&Nyströmi koostööpartner oma taimi millegagi üle pritsida – olenevalt kas neil on seda tõendav setrtifikaat või mitte. Johan&Nyström ning kõik nende koostööpartnerid usuvad, et nii säilib kõige paremini naturaalne loodustsükkel, milles taimed, loomad ja putukad elavad. Johan&Nyströmile meelidb osta väga head kohvi ja maksta selle eest õiglast hinda. Nad usuvad, et just nõudlusega kvaliteedi järele saavad nad näidata teed kohvitööstusele.

Euroopa Liidu mahepõllumajanduse märk annab tarbijatele kindluse toidu ja joogi päritolu ja kvaliteedi kohta ning selle olemasolu tootel tagab ELi mahepõllumajandust käsitleva määruse järgimise. Alates juulist 2010 on ELi mahemärk kohustuslik kõigile kinnispakis mahetoodetele Euroopa Liidus. Vabatahtlikult võib märki kasutada ka ELis toodetud mitte-kinnispakis mahetoodetel või kolmandatest riikidest imporditud mahetoodetel.

Krav märk on kasutusel peamiselt Skandinaavias, mahepõllumajanduslikult toodetud toodete tähistamiseks. Selle märgi saavad taimsed tooted, millede kasvatamisel pole kasutatud kunstväetisi ja keemilisi tõrjevahendeid.

Johan&Nytsrömi ostufilosoofia üks osa põhineb alustavate farmeritega koostöö tegemisel. Sel viisil loovad nad pikaajalisi suhteid kohvikasvatajatega, kellega jagavad algusest peale ühtseid väärtushinnanguid ning kellega koos saab päriselt maailmas midagi paremaks muuta. Sest kvaliteedistandardite pidev arendamine ja nende soovitamine-juurutamine istandustesse mõjutab ka ümbritsevaid farme ja standardeid kogu maailmas.

See kohv on pärit Acehi provintsist Indoneesia Sumatra saare põhjapoolseimast otsast. Aceh on koduks Gayo kaitstud päritoluga kohvile, mis tähendab, et Gayo nimetusega kohv saab tulla ainult sellest konkreetsest piirkonnast. Ekvaatoriaalse ja troopilise kliima tõttu on Sumatras peaaegu aastaringselt koristushooaeg, mis tähendab, et saame värsket kohvi aastaringselt. Sumatral on üle 40 000 väikekasvatajat, kes kasvatavad kohvi oma taludes. Talud on keskmiselt vaid 2 hektarit ja omavahel moodustavad nad ühistud, et muud protsessid sujuksid paremini.

See, mis Gayo kohvi tõeliselt eriliseks teeb, on Giling Basahi töötlemismeetod. Seda meetodit kasutatakse Sumatras ja ülejäänud Indoneesias peamiselt sealse üliniiske kliima tõttu. Kui märgtöötluse puhul kuivatatakse kohv pärast kesta ja viljaliha eemaldamist 10-12%-ni, siis Giling Basahi meetodi puhul kuivatatakse oad 25-30%-ni. Seejärel eemaldatakse ülejäänud pärgamentnahk vaatamata sellele, et kohv on veel üsna niiske ning alles siis lastakse ubadel kuivada tavapärase tasemeni. Muudatus protsessis kiirendab kuivamist ja annab fantastilise vürtsika ja rikkaliku maitse.

Kogu kohv, mida Johan&Nyström röstimiseks hangib, on erikohv. See tähendab ülikõrget kvaliteeti ja seda, et iga kohv on 100-punktilisel hindamisskaalal kogunud üle 80 punkti. Selliste kõrgete tulemuste saavutamiseks on vaja, et kohvikasvatajad hoolitseksid püüdlikult oma istanduste, saagi ja eriti hoolikalt kohvitaimede eest.

Kohv on röstitud Stockholmi külje all asuvas Skogåse röstikojas ja igal kohvil on oma röstimisprofiil. Nii et isegi kui Sumatra ühistutest tulev kohv võib aasta jooksul muutuda, tunned ära selles hea maitse!

Klientide tagasiside (0)

Lisa tagasiside

Valik erinevaid espressosegusid

Lahtiste uste päevad, 40 tundi nädalas!

Tule külla ja kohv on meie kulul! Küsi ja uuri – kui me ei peaks vastust teadma, on ka teine tass tasuta!

Tule külla!
Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!

Klientide tagasiside

5/5