Euroopa Liidu mahepõllumajanduse märk annab tarbijatele kindluse toidu ja joogi päritolu ja kvaliteedi kohta ning selle olemasolu tootel tagab ELi mahepõllumajandust käsitleva määruse järgimise. Alates juulist 2010 on ELi mahemärk kohustuslik kõigile kinnispakis mahetoodetele Euroopa Liidus. Vabatahtlikult võib märki kasutada ka ELis toodetud mitte-kinnispakis mahetoodetel või kolmandatest riikidest imporditud mahetoodetel.
Kogu kohv, mida Johan&Nyström röstimiseks hangib, on erikohv. See tähendab ülikõrget kvaliteeti ja seda, et iga kohv on 100-punktilisel hindamisskaalal kogunud üle 80 punkti. Selliste kõrgete tulemuste saavutamiseks on vaja, et kohvikasvatajad hoolitseksid püüdlikult oma istanduste, saagi ja eriti hoolikalt kohvitaimede eest.
Johan&Nyströmi ostufilosoofia üks osa põhineb alustavate farmeritega koostöö tegemisel. Sel viisil loovad nad pikaajalisi suhteid kohvikasvatajatega, kellega jagavad algusest peale ühtseid väärtushinnanguid ning kellega koos saab päriselt maailmas midagi paremaks muuta. Sest kvaliteedistandardite pidev arendamine ja nende soovitamine-juurutamine istandustesse mõjutab ka ümbritsevaid farme ja standardeid kogu maailmas.
Seega ostab Johan&Nyström farmeritelt palju kohvi, mida kasutavad oma espresso- ning filtrikohvisegudes. Kohvide hulgast validav välja eriliselt kirkad mikropartiikohvid, mida oma Hooajalise Päritolu seerias väiksemates kogustes inimestele pakuvad. Sel moel kasutavad nad ära suurema osa kasvatajate saagist, toetavad kohalikku kogukonda päriselt ning loovad tugevamaid suhteid kvaliteedile orienteeritud tootjatega kui tegid seda ajal, kui ostsid erinevatelt tootjatelt vaid mõne kotikese mikropartiid.