Lisa 50.00 € eest tooteid ja saa tasuta kohaletoomine
  • Laeme tulemusi
    Ostukorvis ei ole tooteid

Kuidas valida endale kohvimasinat?

Postitatud

Oled otsustanud, et Sinu koju või ettevõttesse tuleb uus täisautomaaatne espressomasin ja oled valiku ees – milline on just Sulle sobivaim? Meie kohvikoolitaja Annika annab Sulle nõu.

       1. Tea oma vajadusi

*Missuguseid kohvijooke Su peres või töökeskkonnas armastatakse?
*Kui palju kohvi päevas/nädalas tarbitakse?

Kui Sa neid vastuseid tead, siis lisa nüüd siia tarbimise mahtu varuks. Sest Sa ostad endale kohvilahenduse ca 10 aastaks. Lapsed kasvavad selle ajaga suureks, üksikud leiavad kaaslase, kontor laieneb, sünnipäevalised harjuvad Sinu juures kiiresti head kohvi saama jne:) Ühtlasi ei oska Sa ehk täna tahtagi kohvikumenüüs nähtud flat white, espresso macchiato, cafe au lait jms peene nimega kohvijooke? Aga tea, et niisama pikk ja mitmekesine võib olla kohvimenüü Sinu enda köögis. Sinu enda jaoks. Iga päev.

Niisiis – üks ristretto?:)

        2. Igapäevane hooldus olgu lihtne

Masinat ostes vaata, kas see tuleb puhastamiseks osadeks lahti võtta või on masinale sisse ehitatud loputus- ja puhastusprogramm, mis muudab masina omaniku töö oluliselt lihtsamaks.

        3. Hooldusvahendid olgu kättesaadavad

NB! Sellist varianti, et kohvimasin ei vajagi hooldust ega pesu, ei ole olemas!

Hea kohv käib ALATI käsikäes puhaste kohvimasinate või ka mistahes muude kohvi valmistamise vahenditega. Kohvimasinaid tuleb puhastada selleks ettenähtud ja välja töötatud vahenditega.

Kui spetsiaalseid masina hooldusvahendeid on raske leida, jääb masina hooldamine pahatihti lohakile. Ja selle tagajärjena lüheneb esiteks masina eluiga ja mis veel hullem: saab kannatada hea kohvi maitse.

Eesti inimeste nutikad kodused lahendused sidrunhappe, äädika ja soodaga aitavad mustuse vastu üsna mitmel juhul, aga paraku ei käi need vahendid kokku ei kohvimasina süsteemide ega kohvi maitsega.

        4. Garantii ja hooldus

Mis saab siis, kui tekib tehnilisi küsimusi või muresid? Professionaalne abi sel puhul peab olema käepärast!

       5. Tehniline võimekus
*Mida sa selle raha eest saad?

Head masinat on võimalik seadistada vastavalt oale ja kohvijooja maitsele.
Pea meeles, et universaalset jahvatusastet ei eksisteeri ja erinevad kohvijoogid ning kohvioad vajavad erinevat seadistust. Kui kohvimasinasse juba investeerida, võiks sellest ju maksimaalselt head kohvi saada, eksole?!

       6. Mugavus

*Kohvikutasemel cappuccinovõi caffe latteühe nupuvajutusega?
*Hooldustoimingu vajadusest annab masin ise teada?
*Isekäivituv hooldusprogramm?
*Äpiga diivanilt tellitav kohvikangus?

Kaalu masinat ostes oma mugavus-soov korralikult läbi. Täna on olemas kohvikukvaliteedis kohvijookide valmistamise võimalus ühe nupuvajutusega ja masina käivitamine teisest toast äpi abil. Mõtle kümne aasta perspektiivis – missugust mugavust ootad-soovid?

       7. Disain

Kohvimasin jääb Su kööki aastateks ja see võiks ka Su silma igapäevaselt rõõmustada.

Sul on valida erinevate värvide ja mudelite vahel – mõtle, kuhu Su kohvimasin paigutub ja kus ta ka sisustuselemendina Su elustiili toetab.

Aegumatu klassikaline disain mõjub värskelt ka 10 aasta pärast.

       8. Ära osta põrsast kotis!

Kui Sa ei ole kindel, milline kohvimasin oleks just Sinule õigeim valik, leia aega temaga silmast-silma kohtumiseks. Parimates müügisalongides on lai valik kohvimasinaid, mida saad oma käega katsuda ja proovida sellega valmistatud kohvi.

Küsi kõik küsimused müügiteenindajalt enne ostu sooritamist.

KAFO müügisaalis on väljas suurim JURA kohvimasinate valik Eestis ja raudselt parim teadmine, mis millega kokku käib ja kuidas töötab.

        9. Hind

Hind sõltub mugavusest ja funktsioonide rohkusest.
Head musta kohvi tegeva masina hind KAFO-s on 599 €
Kui soovida ka piimavahustamise süsteemi, algab hind 699 
Ühe nupu vajutamisega piimakohvi valmistava masina hind algab 1000 €

Kui arvutada need summad kümne aasta lõikesse, tuleb nende masinate aastane või kuine tasu väiksem, kui enamus inimeste telefoniarved sama perioodi vältel.

       Kokuvõtteks:
Head kohv, mugav ja töökindel masin ning pikaajaline garantii koos järelteenindusega – see võiks olla eesmärk. Kui vajad hetkel allahindlusi mõnes nimetatud punktis, siis tulen tagasi alguse juurde – mõtle kohvimasinat ostes alati pikemas perspektiivis ja investeeri kvaliteeti!

Kõikide JURA kohvimasinatega saad tutvuda SIIN.

Annika Andresen

Sarikoolitaja ja kohvigurmaan.

4 postitust

Siidise piimavahu instruktor, kes teab kavalaid trikke ja kes tõestab kiirelt ära, et kohv võib olla kordades maitsvam, kui on olnud seda tänase päevani. Eriti kui tema seda teeb.

Me teame hea kohvi saladust ning tahame seda kõigiga jagada. Parima kohvi nimel!